fbpx

Trening siłowy dla kobiet – kilka wskazówek

SKRÓĆ PRZERWĘ WYPOCZYNKOWĄ

Kobiety z reguły są bardziej wytrzymałe niż mężczyźni. Jeśli mielibyśmy poprosić kobietę i mężczyznę o wykonanie tego samego programu, to skrócilibyśmy czas przerw u kobiety o około 30-40 procent, aby uzyskać pożądany efekt. Kobiety regenerują się znacznie szybciej w trakcie maksymalnego wysiłku niż mężczyźni.

NIE RÓB „SPLITÓW”

Kobiety będą lepiej reagowały na ćwiczenia złożone. Przysiady, martwe ciągi, podciągania, wyciskania itp. Kobiety wolą zmęczenie całego ciała zamiast zlokalizowanego. Ponieważ większość kobiet interesuje utrata tłuszczu, trening całego ciała jest świetnym sposobem, aby pomóc im w osiągnięciu ich celów. Oczywiście możesz również korzystać ze „splitu” góra/dół. Nie polecalibyśmy jednak „splitu” typu: ręce/nogi/tułów, ponieważ często poziom siły niewystarczający, by kobiety uzyskały żadnych korzyści np. z treningu samych rąk.

ZWIĘKSZ OBJĘTOŚĆ

Kobiety mogą wykonywać do dwóch razy więcej serii niż mężczyźni, wykonując ten sam program. Wykonuj większą ilość serii! Ma to również związek, z tym że kobiety mogą używać krótszych przerw pomiędzy seriami i z tej prostej przyczyny, mają czas na wykonanie dodatkowych serii.

ĆWICZ TYM SAMYM PROGRAMEM PRZEZ 4-6 TYGODNI

W szczególności kiedy występują problemy z techniką. Obciążanie zmieniaj stopniowo i delikatnie. Dobrym pomysłem jest używanie małych skoków, kiedy zwiększamy ciężar, nie przeciąży to kobiecego ciała ani umysłu. Jeśli wzrost wynosi tylko pół kilograma, to jest to o wiele mniej zastraszające niż 2,5, a do czasu kiedy kobieta dojdzie do ostatniej serii, prawdopodobnie będzie mogła użyć już 2,5 kilograma – po prostu zajmie jej to trochę więcej czasu.

Trening siłowy dla kobiet – kilka wskazówek
Przewiń do góry